بیت کوین اس وی: هواشناسی بر روی بلاک چین + ویدیو

ودر اس وی (WeatherSV) محصولی است که با استفاده از قابلیت‌های بلاک چین بیت کوین اس وی داده‌های هواشناسی را به دست شما می‌رساند.

همان‌طور که می‌دانید یکی از کاربردهای اصلی بلاک چین حذف اعتماد در سیستم‌هایی است که به شدت به اعتماد وابسته هستند.

سایت‌های هواشناسی هر کدام با معیارهای خود وضعیت هوا را پیش‌بینی می‌کنند با این حال بارها پیش آمده که پدیده‌های جوی مثل سیل یا گردباد مردم را غافلگیر کرده‌اند. همین باعث شده تا اعتماد به این سایت‌ها کاهش پیدا کند.

از همین رو یک شرکت فناوری اطلاعات در استرالیا تصمیم گرفته تا با یک تیر دو هدف را نشانه بگیرد. این شرکت سایتی تحت عنوان ودر اس وی را با استفاده از بلاک چین بیت کوین اس وی (BSV) راه‌اندازی کرده تا هم صحت گزارش‌های هواشناسی را افزایش دهد و هم باعث رواج بیشتر بیت کوین اس وی شود.

داده‌های ثبت شده بر روی یک ساختار بلاک چین تغییر غیرقابل تغییر هستند یا تغییر آنها نیازمند هزینه هنگفت است. بنابراین چرا داده‌های هواشناسی را بر روی بلاک چین ذخیره نکنیم؟

شرکت استرالیایی که در کشاورزی هوشمند هم فعال است به این قابلیت پی برده و سایتی را ایجاد کرده که در آن نیازی به اعتماد متقابل نیست، داده‌ها دستکاری نمی‌شوند و همه می‌توانند هواشناس باشند.

همچنین مسئولان شرکت گفته‌اند «دلیل اصلی انتخاب بیت کوین اس وی در حالی که می‌توانسته‌اند از بیت کوین یا بیت کوین کش نیز استفاده کنند صرفه‌جویی در هزینه‌ها بوده است.»

از برنامه‌های آتی این شرکت می‌توان به همکاری با کیف‌پول مانی باتن (Money Button) و پرداخت کمک مالی به افرادی اشاره کرد که با این سیستم همکاری می‌کنند و داده‌های هواشناسی را بر روی بلاک چین ثبت می‌کنند.

پیشنهاد خواندن:  توکن شخصی نگاهی به ریسک‌ها و مزیت‌ها‌

🎥 در ویدیو زیر آب و هوای چند شهر ایران را در سایت ودر اس وی بررسی کردیم. این ویدیو همراه با موسیقی ضبط شده است. اما به نظر شما استفاده از بلاک چین در ثبت داده‌های هواشناسی تا چه میزان کاربردی است؟

اشتراک‌گذاری

در این بلاک‌چین! تلاش می‌کنیم منابع کاربردی و روزآمد در حوزه فناوری بلاک‌چین، رمزارزها و ماینینگ را برای شما معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پیشنهاد یا انتقادی دارید، پیام بدهید