با این سه جستجوگر بلاک چین بیت کوین را شخم بزنید! + فیلم آموزشی

با این ۳ جستجوگر بلاک چین بیت کوین را شخم بزنید! + فیلم آموزشی

یکی از ابزارهای بررسی اطلاعات تراکنش‌ها در بلاک چین جستجوگر است. امروز سه جستجوگر شناخته شده در دنیای بیت کوین را به شما معرفی می‌کنیم.

در فناوری بلاک چین بانک‌ها و موسسات مالی نقشی ندارند، پس چگونه می‌توانیم سابقه تراکنش‌های خودمان را بررسی کنیم؟ پاسخ در ابزارهایی به اسم جستجوگر است که وظیفه‌شان شخم زدن! محیط بلاک چین بیت کوین و آلت کوین و آنالیز داده‌ها است.

به طور کلی در یک جستجو گر بلاک چین اطلاعاتی از قبیل ارتفاع بلوک، هش بلوک، مدت استخراج، ماینر یا استخری که فرایند استخراج را انجام داده و حجم هر بلوک مشخص می‌شود.

با این حال برخی از جستجوگرها تلاش کرده‌اند داده‌های بیشتری را از محیط بلاک چین بیت کوین و آلت کوین ها به شما ارائه دهند. در ادامه با این بلاک‌چین! همراه باشید و با سه جستجوگر محبوب رمز ارزها آشنا شوید. در انتها نیز یک فیلم آموزشی درباره یکی از این جستجوگرها ببینید.

جستجوگر بلاک چین

جستجو گر بلاک چین (blockchain.com) یکی از قدیمی‌ترین‌ ابزارها در این حوزه است که اطلاعات مفیدی را درباره بلوک‌های موجود در بلاک چین بیت کوین ، اتریوم و بیت کوین کش ارائه می‌دهد.

علاوه بر اطلاعات پایه شما می‌توانید آمارهای دیگری مثل مقادیر تراکنش‌های رد و بدل شده بین افراد، میانگین کارمزد شبکه بیت کوین ، میزان سختی شبکه و حتی تعداد تراکنش‌های تایید نشده را در هر لحظه مشاهده کنید.

جستجوگر بلاک چین

برای استفاده از این جستجو گر فقط کافی است آدرس کیف‌پول یا شناسه تراکنش مورد را در کادر جستجو بنویسید و دکمه جستجو را فشار دهید. آدرس کیف‌پول و یا شناسه تراکنش را می‌توانید از والتی که از آن استفاده کرده‌اید، دریافت کنید.

پیشنهاد خواندن:  امور خیریه در دوران کرونا؛ مزیت‌ها و محدودیت‌های بلاک چین

استخر بی‌تی‌سی

استخر بی‌تی‌سی (BTC.com) یکی از مکان‌هایی است که از گذشته ماینرها در آن جمع شده‌اند و به استخراج (ماینینگ) بیت کوین پرداخته‌اند.

این استخر هم یک ابزار کاربردی طراحی کرده و آن را در اختیار سرمایه‌گذاران و خریداران ارزهای دیجیتال قرار داده است. در جستجوگر بی‌تی‌سی هم علاوه بر بیت کوین ، اتریوم و بیت‌کوین کش نیز قابل جستجو هستند.

اما یکی از داده‌های جانبی که باعث ارزش افزوده این جستجو گر شده رتبه‌بندی استخرهای ماینینگ رمز ارز بر اساس میزان توان پردازشی آنها است که در کنار داده‌های مربوط به بلوک‌ها می‌تواند تصمیم‌گیری برای فعالیت در یک استخر را تسهیل کند.

جستجوگر بلاک استریم

این جستجوگر (blockstream.info) توسط شرکت پر هیاهوی بلاک استریوم طراحی شده که طرح‌های انقلابی مثل ارسال و دریافت بیت کوین با ماهواره را مطرح کرده‌اند.

در این جستجوگر بیشتر بر روی مخاطبان جدی‌تر بلاک چین بیت کوین از جمله توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان تأکید شده و داده‌هایی ارائه شده‌اند که شاید به درد یک خریدار معمولی این رمز ارز نخورد.

مثلا زمان و تاریخ دقیق شکل‌گیری هر بلوک در بلاک چین و وزن هر بلوک (block weight) در کنار اندازه آن (block size) از جمله این داده‌های فنی است.

در این جستجو گر هم مثل دو مورد قبلی می‌توان از آدرس کیف پول و شناسه تراکنش برای دسترسی به داده‌های مفید در بلاک چین بیت‌کوین اقدام کرد. البته امکان جستجو با استفاده از ارتفاع بلوک (block height) هم فراهم شده است.

اشتراک‌گذاری

در این بلاک‌چین! تلاش می‌کنیم منابع کاربردی و روزآمد در حوزه فناوری بلاک‌چین، رمزارزها و ماینینگ را برای شما معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پیشنهاد یا انتقادی دارید، پیام بدهید