قراردادهای هوشمند بلاک چین اتریوم به عدد 2 میلیون رسید

قراردادهای هوشمند بلاک چین اتریوم به عدد ۲ میلیون رسید

برنامه‌نویسان بلاک چین اتریوم از این خبر خوشحال می‌شوند و انگیزه بیشتری برای تولید قراردادهای هوشمند جدید به دست می‌آورند.

به نقل از کوین‌تلگراف، در حالی که هزینه اجرای قراردادهای هوشمند پایین نگه داشته شده، مجموع این قراردادها با ۷۵ درصد رشد به حدود دو میلیون در ماه مارچ رسیده است.

در واقع ۱۹۷۱۶۳۲ قرارداد هوشمند در ماه مارس ۲۰۲۰ در شبکه اتریوم تعریف شده‌اند که در نوع خودش یک رکورد محسوب می‌شود.

مسئولان پلتفرم دون انلیتیکس (Dune Analytics) با اعلام این خبر معتقدند علت اصلی علاقه توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند به اتریوم هزینه پایین اجرای این قراردادها در این بلاک چین است.

آنها این استقبال را دلیل خوبی برای پشتیبانی از نسل دوم اتریوم می‌دانند که در آن الگوریتم این بلاک چین از اثبات کار به اثبات سهم تغییر می‌کند.


رابطه بین قراردادهای هوشمند و تعداد تراکنش‌ها


اما تعداد زیاد قراردادهای هوشمند لزوما به معنی افزایش تعداد تراکنش‌ها با اتر نیست. این داده‌ای است که می‌توان آن را از سایت اتراسکن (etherscan) به دست آورد. این سایت امکان جستجو و بررسی تراکنش‌های انجام شده در اتریوم را فراهم می‌کند.

همان طور که در تصویر زیر می‌بینید تعداد تراکنش‌های روزانه در مارس ۲۰۲۰ نسبت به مارس ۲۰۱۹ و حتی مارس ۲۰۱۸ نیز افزایش چشمگیری را تجربه نکرده است.

رابطه بین قراردادهای هوشمند و تعداد تراکنش‌ها

این یعنی تمام قراردادهای هوشمند توسعه داده شده بر روی اتریوم کاربردی نبوده‌اند و یا به مرحله استفاده کاربر نهایی نرسیده‌اند.


نسل دوم اتریوم


ویژگی اصل نسل دوم اتریوم تغییر الگوریتم ماینینگ است و همین موضوع باعث می‌شود تا مقیاس‌پذیری در شبکه بلاک چین اتریوم بهبود پیدا کند و توسعه‌دهندگان بیشتری به آن جذب شوند.

پیشنهاد خواندن:  توکن شخصی نگاهی به ریسک‌ها و مزیت‌ها‌

برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود یک کتاب کاربردی برای برنامه‌نویسی قراردادهای‌هوشمند در بلاک چین اتریوم با زبان سالیدیتی به اینجا مراجعه کنید.

اشتراک‌گذاری

در این بلاک‌چین! تلاش می‌کنیم منابع کاربردی و روزآمد در حوزه فناوری بلاک‌چین، رمزارزها و ماینینگ را برای شما معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پیشنهاد یا انتقادی دارید، پیام بدهید