امنیت نگهداری از رمزعبور را افزایش دهید

امنیت نگهداری از رمزعبور را افزایش دهید

نگهداری و مدیریت رمزعبور سایت‌ها بر روی یک ساختار بلاک‌چین یکی از رویاهایی بوده که در حال واقعی شدن است.

شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خدماتی از کاربران می‌خواهند تا برای استفاده از آنها عضو شده و یک پروفایل بسازند. اشکال این فرایند اینجاست که شما مجبورید صدها رمزعبور را به خاط بیاورید.

اما چون خیلی از ما به حافظه خودمان اعتماد نداریم، از پلاگین‌ها یا برنامه‌هایی استفاده می‌کنیم تا نگهداری و یادآوری این رمزعبورها را آسان‌تر کند.

مثلا لست‌پس (LastPass) یک افزونه تحت وب است که بر روی مرورگرهای مختلف نصب می‌شود و امکانات خوبی برای مدیریت رمز عبور و نام کاربری سایت‌های مختلف دارد. اما لست‌پس دارای یک سرور متمرکز است و با اینکه تاکنون کسی از سطح ایمنی آن شکایت نکرده اما ممکن است در نهایت یک روز مورد حمله هکرها قرار بگیرد.

امنیت نگهداری از رمزعبور را افزایش دهید

به همین دلیل برنامه نویسان بلاک چین یک محصول جدید با نام سیف‌گارد (SafeGuard) درست کرده‌اند که بر روی یک ساختار غیرمتمرکز طراحی شده و به شما اطمینان دهد که رمزعبورهای شما فقط در رایانه خودتان ذخیره می‌شود.

برنامه مدیریت رمزعبور سیف‌گارد که بر روی ساختاری شبیه به بلاک‌چین بیت کوین عمل می‌کند مثل لست‌پس قابل نصب شدن بر روی مرورگرهاست. در ضمن امکان تولید رمزعبور به شیوه امن نیز در آن فراهم شده است.

در توسعه این اپلیکیشن از همکاری شرکت بلاک‌استک (BlockStack) نیز بهره گرفته شده است. در واقع می‌توان سیف‌‌گارد را یکی از محصولات زیرشاخه بلاک‌استک نیز معرفی کرد. در بلاک‌استک محصولات بسیاری مبتنی بر فناوری بلاک چین توسعه داده شده است.

پیشنهاد خواندن:  سالیدیتی ، زبان برنامه‌نویسی در بلاک‌چین

اشتراک‌گذاری

در این بلاک‌چین! تلاش می‌کنیم منابع کاربردی و روزآمد در حوزه فناوری بلاک‌چین، رمزارزها و ماینینگ را برای شما معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پیشنهاد یا انتقادی دارید، پیام بدهید